Чому колишній керівник Броварської поліції Максим Скидан не вийшов з відпустки?

Про те, що начальник Броварського райуправління поліції ГУНП в Київській області Максим Скидан не бажає дотримуватися діючого законодавства України, журналісти медійного проекту “Наша версія” дізналися від колег-розслідувачів з іншого видання “Сектор життя”. Головний редактор Марина Ковбан, яка раніше вже особисто зіштовхувалась зі схемами цього вельмишановного пана в погонах поскаржилася, що на свої інформаційні запити вона постійно отримує лише “відписки”, які містять відверту брехню.

Об этом сообщает Прокурорська правда

Тому порадившись, ми теж вирішили приєднатися до журналістського розслідування щодо дій, які дійсно мали ознаки шахрайства, пов”язаного з незаконним продажем нерухомості у Броварах і можливої причетності до відповідних оборудок співробітників та беспосереднього керівництва Броварського районного управління поліції.

Нам повідомили, що кримінальне провадження № 12018110130004672 відкрите 17.11.2018 року за частиною 4 статті 190 Кримінального Кодексу України відносно громадянина України Романа Багмута було закрито 12.09.2020 року без повідомлення заявника, чим було введено в оману громадськість і журналістів щодо проведення слідчих дій у цій справі. Тому ми вирішили з”ясувати чи так це, особисто звернувшись до самого Максима Вікторовича.

Попередньо члени зведеної групи журналістів декількох видань вже виявили і задокументували низку цікавих фактів, що привели до порушень прав жителів Броварського району, до яких вочевидь мали відношення деякі місцеві правоохоронці. Для повноти картини дослідження не вистачало лише коментаря керівника Броварської поліції, який нам був потрібен для монтажу документального фільма-розслідування. Тож заради об”ективності ми завітали до Броварського райвідділу поліції і попросили терміново прийняти знімальну групу журналістів і дати інтерв’ю.

По-перше нас цікавило чи проводились будь які слідчі дії у вищезгаданій справі. Чи виконані всі процесуальні дії відносно особи щодо якої порушено справу (відповідно
статей 98-1, 98-2 Кримінально Процесуального кодексу)? Які суттєві причини примусили правоохоронців не видати постанову про закриття провадження потерпілому по справі? Чому справа знаходилась без руху майже 2 роки з порушенням всіх процесуальних правових норм?

Звісно, журналісти не мали намірів отримати данні, які можуть охоронятися таємницею слідства. Нас цікавли лише загальна важлива інформація, яка повинна знаходитись у вільному доступі і має неабиякий суспільний резонанс. Отже, сподіваясь на взаєморозуміння та співпрацю заради виявлення фактів корупції в правоохоронних органах України та покарання винних, журналісти з”явилися на порозі місцевого поліцейського відділку зі знімальною та звукозаписуючою техникою. І тут почалося саме цікаве…

В чеговій частині нам повідомили, що… жодної особи з керівного складу у видділку немає. І на протязі робочого дня нам допомогти ніхто не зможе. Заради справедливості слід зазначити, що дівчина – чергова та якась “штабна співробітниця” ніби намагалися врятувати ситуацію і декілька разів показово пробували зв”язатися хоч з кимось зі своїх беспосередніх керівників. Але, вочевидь, ніхто з людей, які “приймають рішення”, не мав великого бажання спілкуватися з дотошними “журналюгами”. А сам пан Скидан, як виявилося, знаходився… у відпустці. Тому в канцелярії в черговий раз було зарєєстровано інформаційні запити відповідного змісту.

Через деякий час до нас всеж-таки вийшов заступник начальника Броварського відділу поліції ГУНП Київської області, начальник патрульної поліції Юрій Ющенко, який теж був “не в темі” і “не в долі”. І по суті не зміг нічого відповісти.

Отже членам знімальної групи журналістів нічого не залишалося, як покинути відділок, так і не отримавши важливої інформації.

А трохи пізніше той самий невловимий пан Скидан написав в Фейсбуці редакторці Марині Ковбан в приватних повідомленнях, що він завжди відкритий до спілкування з співробітниками ЗМІ і обов”язково зустрінеться з нашою знімальною групою, як тільки приступить до виконання своїх службових обов”язків.

Але після цього на роботу він вже так і не вийшов. Місцеве видання повідомило “сенсаційну новину”, що у Броварському районному управлінні поліції відбулася чергова зміна керівництва. Особовому складу поліції представлено нового очільника – Андрія Астаф’єва, який до цього очолював Васильківський відділ поліції Київської області. Кажуть, що його представлення перед особовим складом тривало лише декілька хвилин, під час якого керівник кримінальної поліції Київщини Ярослав Колесник доповів, що Андрій Астаф’єв «підняв із колін» Васильківський відділ поліції, налагодив роботу колективу, а нове призначення у Бровари – це службове підвищення. Сам Андрій Астаф’єв коротко розповів, що віддав понад 20 років свого життя боротьбі зі злочинністю та забезпеченню правопорядку на Київщині. З його слів, він має принципи – послідовність і порядність, а також нетерпимість до порушення закону в будь-яких проявах, зокрема в корупції. Зазначив, що поліція не існує окремо від суспільства, а є його невід’ємною частиною. Тож основним завданням вважає продовження і підтримання проєкту взаємодії з населенням, підвищення ефективності роботи поліції, а також гарантування безпеки громадян.

Одночасно стало відома доля колишнього керівника Броварського відділу поліції. З”ясувалося, що Максим Скидан, якого було призначено начальником реформованого Броварського районного управління поліції (охоплює весь новий Броварський район)… три тижні тому! Він лише розповів, що вирішив змінити місце роботи з “особистих причин”. Однак, де саме тепер працюватиме – конкретно не повідомив. У своєму дописі в Фейсбуці Максим Вікторович подякував колективу Броварського районного управління поліції та головному управлінню Національної поліції України в Київській області за «тісну та плідну співпрацю».

Тому нам лише залишається привітати новопризначеного Андрія Астаф’єва з службовим підвищенням. Співробітників місцевих правоохоронних органів з новим керівником. Побажати броварчанам спокою і зменьшення криміналу. І сподіватися, що сумнозвісний “Пінкєртон” Максим Скидан, який вочевидь “завалив” доручену йому роботу, знайде себе в якомусь іншому цікавому проекті, який ніяким чином не пов”язан з службою в правоохоронних органах… ????

P.S. Актуальні питання, на які запропонували відповісти журналісти колишньому керівнику не знімаються. Сподіваємся, що новий очільник Броварської поліції виявиться більш відкритою людиною і розібравшись з першочерговими організаційними питаннями дасть свою об”єктивну оцінку ситуації, яка знаходиться під контролем журналістів, не вказуючи пальцем в бік “папєрєдніків”.

P.S.S. Нагадуємо, що раніше “Наша версія” в статті “У Броварах поліція на чолі зі Скиданом покриває шахрая Романа Багмута?” вже повідомляла про оборутки будівельної мафії, до яких так чи інакше може бути причетний Максим Скидан. А ще раніше активісти Броварського району адресували колективне звернення на імя голови МВС Арсена Авакова, голови КОДА Василя Володіна та голови Броварської РДА Георгія Біркадзе з проханням призначити нового очільника Броварського відділу поліції замість Скидана, якого звинувачували у зрощувані з напівкримінальним бізнесом у районі, зв”язаним у похованні цілої низки кримінальних проваджень щодо видобування піску компаніями ТОВ Собі, ТОВ Будіндустрія- Сервіс Лтд, ТОВ Ажур-Д, ТОВ “Компанія “Позитив”, жодне з яких не рухається і не передається до суду.

Бюро журналістських розслідувань медійного проекту “Наша версія”

Київ-Бровари-Київ


Джерело статті: “https://n-v.com.ua/chomu-kolyshnij-kerivnyk-brovarskoyi-politsiyi-maksym-skydan-ne-vyjshov-z-vidpustky/”