У ніч на Різдво у Карпатах заблукали туристи


Святвечір на Закарпатті видався неспокійним: місцевим рятувальникам надійшло 2 повідомлення про загублених туристів. Трьох досі не вдалось розшукати.

Про це інформує прес-служба ДСНС у Закарпатській області.

Так, там повідомляють, що перший виклик надійшов до Служби порятунку 6 січня 2019 року о 17:00 від туристів, які займались фрірайдом на вершині гори Гимба Міжгірського району.

В умовах поганої видимості вони втратили орієнтири та заблукали. На їхні пошуки відразу направили відділення гірських пошуковців.

Підтримуючи із заблукалими телефонний зв’язок, рятувальники порадили чоловікам рухатися у бік села Березники Свалявського району, однак ті, знехтували рекомендаціями рятувальників, та вирішили підійматись крутими схилами у бік вершини гори, – зазначають у ДСНС.

Аж о 00:15 рятувальники знайшли двох туристів і ті повідомили, що їхній товариш не зміг продовжити з ними маршрут та залишився чекати на допомогу у горах. Залишивши рятувальникам GPS-координати третього, туристи були доправлені до місця їх тимчасового проживання.

Рятувальники ж, своєю чергою, продовжили шукати третього долучивши до пошукових робіт ще два гірські пошукові-рятувальні відділення. Близько третьої години ранку професіонали ДСНС знайшли лижну маску та палиці заблукалого, однак його поруч не виявили.

Того ж вечора, 6 січня, до Служби порятунку надійшло ще одне повідомлення про те, що в районі гори Гимба заблукали двоє лижників. Сповістила про це рятувальників о 20:20 дружина одного з туристів. Мобільний зв’язок із заблукалими відсутній, – додають у екстреній службі.

Загалом до пошуків залучено 16 рятувальників та 3 одиниці техніки.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/ukraine/u-nich-na-rizdvo-u-karpatah-zablukali-turisti-365783”