Спортивна слава Черкас


Багато мовиться різними доморощеними політиками про національну кризу. Та насправді в ту кризу створюють штучно. Коли є бажання та прагнення, то ніякої кризи немає. Інколи створюється враження про те, що ту кризу створили місцеві та столичні чиновники для власного самозаспокоєння та створення можливостей нічого не робити. Це ще раз доказали черкаські козацькі організації та місцеві спортсмени.
Спортивний клуб карате кiокушинкай «Ояма» що входить в федерацію універсального Ю.Кострова кулачного бою, та його Президент, Сенсей, володар ІІІ дану чорного пояса, Сергiй Ігнатенко відомий далеко за межами України .Сам Сергій Євгенович довгий час тренеру вав працівників спеціальних підрозділів, та спецслужб. Його учні не раз відзначались при виконанні важливих та небезпечний операцій. Сьогодні тренер взяв на себе нелегку місію по спортивній підготовці дітей та молоді. Його спортивний клуб в співдружності з громадською організацією «Черкаський курiнь вiйська Запорозького» що його очолює головний отаман Міжнародного союзу козаків, генерал-майор козацтва Микола Нестеренко спілними зусиллями взялись за виховання молодого покоління. Опираючись на програму Кабінету міністрів України «Назустрiч людям» та наказ Мiнiстерства освiти i науки Украни вiд О9.Об.2ОО5р. №З49 «Про план заходiв шодо виконання Програми Кабiнету Мiнiстрiв України «Назустрiч людям» яку так часто ігнорують місцеві чиновники, вони спільними зусиллями приступили до виховання патрiотизму, нацiональної свідомості пiдростаючого пококолiння; формування здорового способу життя, пiдвищення соцiальної активностіi та змiцнення здоров’я молодi на традицiях українського народу. На основі програми міністерства України у справах молоді та спорту «Козацький гарт» вони розвивають військово-патріотичне виховання допризовної молоді, туристичну та краєзнавчу роботу,вівчають та досліджують історію рідного краю. Працюють в тісній співдружності з Малою академією наук. І що характерно, на все це не витрачено жодної бюджетної гривні. Вже зараз ці організації сприяють створенню iсторичних музеїв i музейних кiмнат в навчальних закладах. Створено декілька гурткiв козацької спортивної слави та козацьких мистецьких самодiяльних колективiв. проводяться фестиваліi козацької Творчостi, эмагання з козацьких бойових мистецтв. Президент обласної федерації універсального кулачного бою Анатолій Каленичук надав для тренувань молодих козаків – спортсменів із збірної області, що займається по програмі «Козацький гарт» безкоштовно прекрасний новий спортивний комплекс. Всі розходи по підготовці та проведенню тренувань пан Каленичук взяв на себе.
Нещодавно члени збірної області здобули дві перемоги. На Всеукраїнському турнірі памяті Віктора Сінєбрюхова 17-18 жовтня перемогу здобули вихованці Сергія Ігнатенко. Збірна клубу перемогла серед дорослих «18 плюс». А член збірної області Іван Нестеренко став чемпіоном України в абсолютній ваговій категорії на чемпіонаті України по карате Кiокушинкай . Відзначились і інші молоді спортсмени. В різних вагових категоріях, на різних вікових групах призові місця на турнірі Віктора Сінєбрюхова зайняли Ричко Василь, Полюга Юрій, Олександр Зінченко та Олександр Волков.
До речі не можна не згадати про козацького полковника Віктора Сінєбрюхова якому й був присвячений турнір. Знаменитий черкаський бард, президент обласної федерації подзюрю-карате, вихованець молодих спортсменів трагічно загинув минулого року. Його пам’яті й присвятив спорткомітет України цей турнір. А організаторами виступала поряд з обласним спорткомітетом дочка Віктора Євгеновича Сінєбрюхова та громадська організація «Черкаський курiнь вiйська Запорозького» що є асоційованим членом міжнародного союзу козацтва генерал-полковника Павла Гулякова.

Алла Дубова, Віктор Геварін