“Serdce” від Jim Jams


Довгоочікувана прим"єра дебютного альбому від гурту Jim Jams нарешті відбулась. 4 червня, столичник клуб “Qween Bee”. Сюди прийшли аби привітати гурт, який став відомим у країні завдяки синглу “Навколо свідомості”, не тільки шанувальники справжньої української альтернативи, але й колеги — музиканти.

Гурт Recovery виступив у новому складі, дебютував гурт Damage Done, вразив якістю музики та енергійністю досить молодий гурт Heaven, ну і звичайно, вже відомий київським тусовщикам альтернативних “посиденьок” гурт Watch My Fall. Енергія накопичувалася протягом двух годин і от нарешті на імпровізованій сцені з"явилися винуватці свята. Хлопці виконали, як треки з альбому, так і новий матеріал, який не увійшов до дебютнику Jim Jams. До речі, саме київська публіка почула новий матеріал вперше. Більше того, вже вкінці літа гурт планує зйомки кліпу. На яку пісню буде знято відео, Jim Jams поки що не розголошують.

P.S: Варто відзначити, що період який йшли хлопці до запису альбому не пішов намарно. Про що свідчить «Serdce».

Про злети і падіння, про музику і комерцію гурт — Jim Jams.

Т.З: Чим гурт займався до альбому?

J.J: До виходу альбому у нас було багато часу. Намагались використати його з толком. Немало покаталися по країні з концертами. Від"їздити з львівськими друзями "Базукабенд" тур Україною. Приймали участь у фестивалях Ред Алерт, ГБОБ, ПроРок та інших.

Т.З: Що ввійшло в альбом?

J.J: Цей альбом відокреслив певну межу під тим етапом нашої творчрсті, коли ми шукали свій стиль, звук, загальну концепцію нашої музики. Зараз ми зайняті написанням нового матеріалу, який буде відрізнятися від альбомного своїм технічним рівнем, оригінальністю і буде ще більш якісним.

“Serdce” від= jim= jams
Т.З: Чому «Серце»?

J.J: Це наш перший і найбільш очікуваний альбом. Працюючи над ним, кожен з нас вклав у нього частинку свого серця і душі. Ми подумали, що ця назва, як ніяка інша, підійде для назви нашого дебютника.

Т.З: Що стало причино російськомовних текстів у вашій творчості? Цілитесь на російську альтернативну сцену?

J.J: Особливої причини не було. І те що у нашому альбомі більша частина російськомовних пісень зовсім не значить, що ми відмовилися від рідної мови. Як показала практика, одним більше подобаються пісні російською, іншим – українською мовами.

Наша мета – творити якісну музику, а на якій мові і для яких народів – це вже справа інша.

Т.З: Відомо що у творенні альбому вам допоміг гітарист гурту ТОЛ, чи позначилось це на самому альбомі? Які проблеми виникали при записі альбому?

J.J: Не секрет, що в Україні не так багато людей, які знаються в записах і зведенні важкої музики.

З Кнобом ми були знайомі ще з часу роботи над синглом "Навколо свідомості". Працювати з ним було приємно і комфортно. Тому, до кого звернутися щодо саундпродюсування альбома ми довго не думали. І як нам здається, не помилились.

Чи важко сьогодні альтернативному гурту записати альбом? Це, перш за все, залежить від благоустрою самого гурту. Такою музикою, на жаль, заробити грошей у нас неможливо. Надіятись на дядька з товстим гаманцем не доводиться. Тому бютжет наш складався з внесків кожного з учасників гурту. Саме це, напевно, і було однією з проблем, з якоми нам довелось зустрітись.

Т.З: Інша музика, хто кого обрав, ви їх чи вони вас?

J.J: Ми їх.

Т.З: Творчість гурту спрямована на комерцію?

J.J: На сьогоднішній день комерція і важка музика, у нашій країні, це дві протилежних речі. Все чим займаємось –це виключно через любов до музики.

Т.З: Де надалі можна буде придбати альбом?

J.J: У магазинах столиці та інших міст. А також на наших концертах і через Інтеренет.