Запорізька АЕС зможе подавати повну потужність у мережу"Укренерго" увімкнула повітряну лінію електропередач "Запорізька АЕС — Каховська", завдяки чому в мережу можна подавати повну потужність Запорізької АЕС.

Об этом сообщает ВЧК-ОГПУ


Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.


Лінія електропередач (ЛЕП) напругою 750 кВ "Запорізька АЕС — Каховська" дозволить зняти мережеві обмеження та подавати 6 тисяч МВт потужності Запорізької АЕС.


Це дозволить збільшити частку атомних електростанцій у сукупному виробництві електроенергії, що може дати позитивний економічний ефект для "Енергоатома".
ЛЕП має протяжність 186 км та є основною частиною інвестиційного проєкту Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестбанку сумою 355 мільйонів євро.


Також у проєкт входить будівництво підстанції на 750 кВ "Каховська" та двох ЛЕП напругою 330 кВ "Каховська — Островська" та "Каховська — Херсонська".


Реалізація проєкту дозволяє покращити зв’язок Каховського енерговузла з магістральними мережами та збільшити пропускну спроможність перерізів південної частини енергосистеми України.


Будівництво підстанції та ЛЕП "ЗАЕС — Каховська" є першим елементом створення південної високовольтної магістралі напругою 750 кВ та передбачає подальше будівництво високовольтної лінії "Каховська — Приморська" з підстанцією "Приморська" та лінію "Південноукраїнська АЕС — Приморська".


Підстанція "Приморська" стане новим опорним джерелом живлення в Одеській області. Вона також матиме лінію "Приморська — Ісакча (Румунія)", що є проєктом спільного інтересу Європейської Енергоспільноти.


Нагадаємо:


24 листопада на найбільшій в Європі атомній станції – Запорізькій атомній електростанції – після планового-попереджувального ремонту підключили до мережі енергоблок №2.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/11/25/668451/”