У США затвердили суддею Верховного суду кандидата Трампа

Баррет склала присягу судді Верховного суду в Білому домі

Сенат США 26 жовтня затвердив на посаду судді Верховного суду Емі Коні Барретт, яку номінував на цей пост президент країни, республіканець Дональд Трамп.

Об этом сообщает DEDAL

Як повідомляє CNN, голоси за її призначення розділилися за партійною ознакою – 52 республіканці підтримали кандидатуру Трампа, проти було 48 сенаторів (47 демократів і одна представниця Республіканської партії – Сюзан Коллінз).

Пізніше того ж дня в Білому домі Баррет склала присягу судді Верховного суду, трансляцію церемонії вели на сторінці Трампа у Twitter.


pic.twitter.com/sFRCTwIwPm

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) October 27, 2020

Місце у Верховному суді було вакантним із 18 вересня, коли померла 86-річна Рут Гінзбург, знаменита суддя і борчиня за права жінок.

Баррет – перша суддя Верховного суду США, у якої діти дошкільного віку, і п’ята жінка за всю історію суду, указано на сайті Білого дому. Вона обіймала посаду судді апеляційного суду сьомого округу США. Барретт дотримується консервативних поглядів, зокрема виступає проти абортів, пише Financial Times.

З критикою вибору Трампа виступав кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден. Він нагадав, що Барретт із 2012 року систематично висловлює незгоду з ухваленим за президентства Барака Обами законом про доступне медичне обслуговування, хоча Верховний суд підтверджував його конституційність. Байден говорив, що Сенат не має затверджувати кандидатуру члена Верховного суду до виборів президента країни, запланованих на 3 листопада.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-ssha-zatverdili-suddeju-verhovnogo-sudu-kandidata-trampa-1524735.html”