Справа Порошенка: Антикорупційний суд зобов’язав відкрити справу проти слідчих ДБР за штурм

последние новости в Украине останні новини в Україні


Адвокати п’ятого президента просили перевірити слідчих ДБР і Генпрокурора на причетність до зловживання службовим становищем у справі про картини Петра Порошенка.

Об этом сообщает Русский слон

Вищий антикорупційний суд частково задовольнив скаргу адвоката Петра Порошенка і зобов’язав Національне антикорупційного бюро внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України ("Зловживання службовим становищем"), повідомляє "Главком" з посиланням на ухвалу від 18 вересня.

Суть скарги полягала в тому, що 10 вересня представник адвокатського об`єднання в інтересах Порошенка направив поштою повідомлення до НАБУ про вчинене кримінальне правопорушення. Відповідний лист антикорупційний орган зареєстрував 14 вересня. У повідомленні було викладено відомості щодо можливого вчинення службовими особами Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань зловживання службовим становищем під час візиту до Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара" 26 травня 2020 року.

Того дня Петро Порошенко відкрив в музеї виставку 43 картин. Коли Порошенко вже залишив приміщення музею, туди увірвалися працівники Державного бюро розслідувань, які планували йому вручити повістку. ДБРівці зробили спробу провести огляд предметів експозиції, але через відсутність відповідного судового рішення, керівник культурного центру не надав згоди на проведення слідчої дії. Але слідчі ДБР силоміць увірвалися до приміщення та незаконно провели обшук. Діями слідчого ДБР було спричинено матеріальну шкоди, оскільки картини є коштовним майном і потребують охорони вартістю близько 14 тис. грн в місяць.

Як з’ясував Антикорупційний суд, НАБУ не відкривало кримінальної справи за перерахованими обставинами у заяві Порошенка. Тому слідча суддя дійшла висновку, що уповноважені особи НАБУ не виконали обов`язок, передбачений ст. 214 КПК України і зобов’язала їх внести відомості до ЄРДР про кримінальне правопорушення на підставі повідомлення.

ASPI news писало, що заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков прокоментував конфіскацію картин лідера Петра Порошенка за рішенням суду. Колекцію нещодавно повторно заарештували. Раніше ASPI news повідомляло, що з’явилось відео, як Порошенко тікає від вручення йому підозри ДБР.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/sprava-poroshenka-antikorupciyniy-sud-zobovyazav-vidkriti-spravu-proti-slidchikh-dbr”