В Україні "більш ніж достатньо" апаратів ШВЛ – глава МОЗ

Степанов підкреслив, що штучна вентиляція легенів не засіб лікування

В Україні не бракує апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) для хворих на коронавірусну інфекцію. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив "Радіо Свобода" в інтерв’ю, яке було опубліковано 29 серпня.

Об этом сообщает Компромат РУ

"Якщо ми говоримо про кількість ШВЛ, якими на сьогодні забезпечена наша країна в тих лікарнях, які ми виділили під COVID-19 (це 35 тис. ліжок), то це 4714 апаратів штучної вентиляції легенів. Це більш ніж достатньо", – сказав він.

За словами міністра, станом на ранок 27 серпня (інтерв’ю записували цього дня) в лікарнях для інфікованих COVID-19 перебуває 6505 пацієнтів, із них 199 було під’єднано до апаратів ШВЛ.

Глава МОЗ підкреслив, що штучна вентиляція легенів – не засіб лікування.

"Це така необхідність, коли розвивається дихальна недостатність, коли без ШВЛ людина не може жити. Звичайно, це дуже важкий перебіг хвороби і дуже висока летальність пацієнтів, які підключені до ШВЛ", – пояснив Степанов.

Він зазначив, що його відомство працює над підведенням кисню до якомога більшої кількості лікарняних ліжок.

Станом на 29 серпня загальна кількість підтверджених випадків інфікування COVID-19 в Україні сягнула 116 978 . Від коронавірусної інфекції померла 2481 особа, вилікувалося 56 138 осіб.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/v-ukrajini-bilsh-nizh-dostatno-aparativ-shvl-glava-moz-1515795.html”