Він знав мову бджіл

Він знав 6 людських мов, але найкраще розумівся на мові бджіл.

Шляхтич, із роду якого більш відомим був Феофан Прокопович, він народився у Митченках, біля Батурина. Петро Прокопович став видатним бджолярем. Але спершу він мріяв працювати вчителем, та не знайшов роботи. Опинився в армії — воював во славу Російської імперії на Кавказі та в Персії. Подав у відставку, бо не хотів робити кар’єри в штабах, на паркеті та в ліжку. Батько виставив з дому.

Об этом сообщает FIB

Побудував хатку, купив кілька дуплянок. Пожежа все знищила. На останні 10 рублів купив знову кілька дуплянок з роями. Вони й стали його капіталом — за 8 років мав більше 500 бджолиних сімей.

Малий син Степан плакав, коли батько обкурював бджіл, щоб забрати мед — тоді це робили, тільки знищуючи бджіл. Ось у Гнилуші (тепер Лебедівка) у старовіра було навіть 700 дуплянок і щороку половину сімей знищували, вичерпуючи мед.

Рамковий вулик Петро Прокопович побачив у сні новорічної ночі 1814 року. А 1823 року у Митченках відкриває дворічну, здається, першу в світі школу пасічників. Там навіть викладання велося українською мовою. А для подолання неписьменності сам Прокопович розробив методику подолання неграмотності. За два тижні!

На його пасіці бували і Тарас Шевченко, і імператор Ніколай I. Останній наказав укласти угоду про поставки меду до столиці, але друкувати пасічницькі книги українською мовою не дозволив.

Внук Петра Прокоповича був главою уряду УНР. Цікаво — чи тепер лінія збереглася?

...Сьогодні — день народження Петра Прокоповича. Пахне медом.

Василь ЧЕПУРНИЙ


Джерело статті: “https://siver.com.ua/news/vin_znav_movu_bdzhil/2020-07-10-26379”